| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si sunt in a noua(la o clasa de tocilari cu care s-a intrat cu 9.84).
Eu pana acum, in clasa a noua eram foarte jucaus, vorbeam mult cu colegii prin pauze, ne jucam, ne intalneam in timpul liber sa ne dam cu biclele/sa jucam fotbal sau altele.
Acum insa, lucrurile s-au schimbat. Colegii mei in fiecare pauza vorbesc NUMAI cu altii de la alte clase(fosti colegi de-ai lor), rar vorbim intre noi. La scoala nimeni nu mai aduce minge cu care sa ne jucam si nu mai facem nimic distractiv acolo. Practic, acum chiar vin la scoala DOAR pentru scoala.
Colegii mei se impart in 2 categorii: cei care sunt tocilari si sunt obsedati de invatat(pe bune acum, de ce ai invata teoria la desen de frica profei...off.) si cei care ies pe-afar si sunt golani. Problema e ca aia care ies afara merg numai ca sa fumeze/bea/sa joace la pacanele si nu joaca nimic niciodata. Niciunul dintre ei nu e sportiv(nu ca eu as fi cine stie ce sportiv, dar macar mie imi place sa ma joc in timpul liber fotbal de exemplu). Tot niciunul dintre ei nu joaca jocuri video.
Acei 7-8 colegi mai golani nu primesc pe nimeni in grupuletul lor si asta e cam ciudat... oricum in afara de ei nimeni nu iese pe-afar.
Mie chiar nu imi place unde am ajuns...la una dintre cele mai proaste clase din Constanta(la care s-a intrat cu 9.84!).
Din acest motiv sunt foarte anxios la scoala. Pur si simplu ma duc doar ca sa nu imi iau absentele si sa invat la doar vreo 3-4 materii care ma intereseaza. In rest nimic mai mult. Daca pana acum ma duceam la scoala cu gandul:,,de-abia astept sa ma reintalnesc cu prietenii mei", acum ma duc cu gandul,, de-abia astept sa se termine scoala pe ziua de azi ca apoi sa vin acasa".
Off....am impresia ca sunt singurul din clasa care e afectat de chestia asta si asta iar mi se pare ciudat.
HELP!

4 răspunsuri:
| Mynameis93 a răspuns:

Vorbeşte cu colegii tăi, află care e problema adevărată. Poate s-au maturizat şi cred că joaca cu mingea e copilăroasă.Sau pur şi simplu s-au plictisit de acest "ritual" al vostru.
Fundă? Xoxo

| anonim_4396 explică (pentru Mynameis93):

Deci se pare ca s-au maturizat?!?! Adica e mai matur sa fumezi decat sa joci fotbal?

| Mynameis93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeam strict de joaca cu mingea. Dacă fumează şi se droghează, e partea a doua.

| dd17 a răspuns:

Fa ti prieteni din alte clase