| andreeasweetlove a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si inca nu m-am hotarat ce voi face pe viitor. As vrea sa optez pentru o cariera in psihologie dar totodata, fiind din Craiova, avem un liceu cu profil pedagogic vocational care imi da posibilitatea de a ma angaja dupa ce termin liceul... dar asta nu stiu ce viitor imi asigura. Voi ce imi recomandati sa fac pe viitor pentru a avea o cariera cat mai bine platita si functia sa fie cat mai placuta [am media in jur de 9.70 dar fara examene, cred ca cea de adimete va fi in jur de 9.00-9.30] si ce profil sa urmez la liceu apoi ce facultate sa fac pentru a avea cariera respectiva happy Multumesc frumos! :*

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

De ce te stresezi? Eu sunt in clasa a XII-a si inca nu m-am hotarat ce voi face in viitor.

| ElenaSA a răspuns:

Daca iti place carera de cadru didactic nu ar trebui sa eziti cu Liceul pedagogic. Acest profil iti va pune bazele in Psihologie, Pedagogie si apoi vei face mai usor Facultatea de Psihologie. Pe de alte parte vei putea sa lucrezi si pe post de cadrul didactic intr-un unitate de invatamant particulara.