| ToffyNR1 a întrebat:

Sunt la facultate,stau in camin si la internet am acces restrictionat pe unele site-uri si nu ma lasa sa ma conectez la servere de jocuri gen Counter-Strike,Metin, etc.Nu ma intereseaza site-urile,ma intereseaza jocurile,iar culmea e ca in loc sa restrictioneze accesul la pornografie, blocheaza accesul la servere de joc.Intrebarea e urmatoarea: Cum fac sa scap de restrictie fara sa il rog pe domnul de la internet deoarece stiu ca daca i-as spune nu mi-ar scoate restrictia? Am auzit ca exista posibilitatea cu ajutorul unui VPN.As vrea sa cumpar acces la un VPN,dar ma intereseaza sa stiu sigur daca ma scapa de restrictie, sa nu dau banii degeaba.Sau daca mai stiti si alte solutii va rog sa ma ajutati! big grin

1 răspuns:
| godtor a răspuns:

Salut, VPN-ul iti va rezolva problemele legate de restrictii dar recomand sa iei un VPN care are servere in Romania, pot recomanda: https://www.anonymousvpn.eu