| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la stiinte ale naturii la Constanta(cel mai bun liceu cu ultima medie de intrare 9.84).
Mie nu imi place aproape deloc biologia. Pur si simplu e prea mult de tocit.
In schimb sunt AS la fizica si chimie. Chiar si profa si colegii au observat asta---ca sunt foarte bun la fizica si chimie, dar bata la biologie. Pana la urma profilul e de stiinte ale naturii si na.
Oare ce e de facut? Ceilalti au impresia ca materia principala a acestui profil este biologia, dar ei nu stiu ca pe vremuri clasa se numea fizica-chimie.
Chiar nu stiu ce sa zic...
HELP!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bac-ul îl poți da la alegere din fizică/chimie/biologie deci nu trebuie să dai importanță unei discipline mai mult decât e cazul.

| Lioana a răspuns:

Invata si tu putin la biologie ca nu mori. Sunt doar chestii de tocit. Nu e mare scofala.