| MrJuvett12 a întrebat:

Salutare tutror! Anul acesta am avut niste probleme din cauza carora nu am putut sa urmez cursurile la scoala si ca urmare trebuie sa repet anul. Acum sunt tot in clasa a 10-a la 17 ani. mi se pare foarte ciudat si ma simt prost stiind ca sunt tot la acel liceu pentru ca parinti nu m-au lasat sa ma transfer.
nu stiu cum o sa reactionez cand o sa fiu in alta clasa cu alti colegi stiind ca fosti mei colegi sunt la 5 metri de mine. vreau sfaturi ce ar trebui sa fac si cum credeti ca o sa fie atmosfera cu noi colegi. poate o sa faca glume poate o sa se dea superiori si de obicei cand sunt luat astfel este picior reactionez foarte urat si sunt agresiv.

1 răspuns:
| BubuLina999 a răspuns:

Stai mai linistit si nu te lasa provocat de oricine. o sa fie bine cu colegii.iar in privinta mistoului nu iti face probleme ca pana la urma le zici care a fost problema si gata. iar cu vechii colegi poti pastra legatura, nu este nimic grav. tu fi exact asa cum esti pentru ca lucrurile vor decurge de la sine.