| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Salutare tuturor,am o mare problema si nevoie de un sfat cat mai urgent.
Prietenul meu cel mai bun este gay,stiu asta de foarte multi ani si in ciuda acestui lucru, eu i-am fost intotdeauna alaturi, intelegandu-l si ajutandu-l atunci cand a a avut nevoie de un prieten adevarat.Pe scurt,eu sunt cea mai buna prietena a lui.
Acum,problema mea este urmatoarea-ieri dupa-amiza el m-a sunat sa vorbim,asta dupa ce vorbisem pe mess.I-am raspuns,dar nu eram in cea mai buna forma, am avut o zi extrem de proasta ieri si desi el vorbea cu mine si incerca sa ma inveseleasca si sa-mi ridice cumva moralul pentru ca m-a cunoscut ca am ceva, cu toate astea eu aproape ca nu vorbeam deloc, faceam pauze mari si nu eram deloc atenta la ce-mi spunea. Bine ca mai era si la metrou si ne auzeam foarte prost. Discutia s-a terminat, cand el mi-a spus ca urma sa ma sune dupa ora 7 seara, dar nu ma mai sunat pentru ca era cu prietenul.
Azi pe la 1 l-am sunat eu,mi-a zis ca l-am sunat cu numar ascuns si ca are putina treaba,ramanand ca ma suna el putin mai tarziu,dar nu a facut-o pentru ca iar el cu prietenu si maine la fel va fi.
Voi ce credeti, s-a suparat pe mine in urma comportamentului meu de ieri? ma evita sau pur si simplu e ocupat cu prietenul si stie ca pe mine ma poate suna oricand pentru nu ma supar chiar daca nu ma suna cand zice, pentru ca il inteleg? sa-l sun eu sau sa astept sa ma sune el?
Astept raspunsurile voastre!
Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mirciu1234 a răspuns:

Asteapta maxim o zi daca nu mai da vreun semn este o problema asa ca eu las suna ca mai pe urma sa nu se supere mai tare. Suna-l dupa o zi.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru mirciu1234):

Maine seara pleaca de la iubit,ca acum e la ala acasa,ma gandesc ca de asta e indisponibil acum. Ieri m-a sunat cand era in statie la metrou, il astepta pe ala sa vina sa-l ia. Nici nu stiu cum sa ma comport, ca daca am si eu momente mai proaste ca orice om pana la urma, mi-e teama sa nu creada ca sunt suparata pe el.Tin la el foarte mult, chiar daca e gay si nu vreau sa-l supar.