| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! Am relatie foarte dificila.Prietena mea nu cred ca ma iubeste precum spune ea.Nici nu prea imi da mesaje sa ma intrebe ce fac, cum ma simt si ma doare asta.Numai eu ii dau, ii zic ca o iubesc foarte mult, ii fac complimente extraordinar de dulci.Si ea imi zice, dar nu asa de dulci.Cand ma intalnesc cu ea,trebuie eu mai mereu sa trag de ea ca sa zica ceva,cand ii zic de exemplu:Ce bine iti sta astazi,esti frumoasa,nu stiu, parca da ochii peste cap sau da aprobator din cap.Mie mi-a zis ca e rusinoasa, dar am impresia ca nu ma iubeste precum zice.Nu am vazut.o niciodata sa imi spuna si mie:"Vai! Multumesc, iti sta si tie foarte bine astazi iubirea mea, esti asa dulce cand imi faci complimente".Ma doare sufletul cand o vad asa.Eu o iubesc tare mult.Nu zic ca eu sunt rusinos.Dar eu macar am curajul sa ii spun vorbe dulci. Si prin mesaje la fel,numai eu o intreb ce face,cum se simte, parca nu are chef de vorba... Oare ea ce o avea in cap? O iubesc si de aia am pus intrebarea asta, nu vreau sa o pierd.Acord funda.

Răspuns Câştigător
| iStefanK a răspuns:

O stresezi prea mult frate. Fii putin mai rece si daca te iubeste o sa vezi ca o sa vina ea la tine.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate te iubeste dar esti prea lipicios si e enervant. Nimeni nu vrea asa ceva in fiecare zi. Si serios, raspunsul ala pe care-l astepti e extrem de gretos. Fii mai rece si o sa simta ea nevoia sa fie mai calda cu tine

| Kaℓi a răspuns:

Esti prea sentimental...

| peperonies a răspuns:

Mai dureaza maxim 2 luni relatia. maxim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei nu vrei o pierzi, asta nu tine de noi, de tine, ci de ea. Eu zic ca cel mai ok este sa o urmaresti intr-o zi cand ai tu timp liber sau pui un prieten sa o urmareasca sa-ti zica ce a facut, daca te-a mintit inseamna ca totul s-a dus de rapa. Mai asteapta raspunsuri mai complexe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca a/ti inversat rolurile in relatie. Ea e baiatul si tu fata. Naspa de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce nick ai, nici nu ma mira idiotenia intrebarii.Dar oricum, sigur te iubeste, daca imi faceai mie complimente"extraordinar de dulci"ma desparteam din prima de tine.

| cyupaku a răspuns:

Clar! are pe altul

| xSega a răspuns:

Tocmai asta ca o plictisești și simte ca nu are aer, ia totul mai ușor

| CristianCristian99 a răspuns:

Tocmai cand pui prea multe sentimente pentru o fata atunci ea se va plictisi de tine.
Ia o pauza de 2-3 saptamani nu Mai vorbi deloc cu ea, poate chiar incearca la alte fete esti tanar nu ai de unde sa stii poate gasesti una mai buna ca si ea. Dupa intoarcete la ea si vezi daca iti duce dorul sau mai bine daca tu mai crezi Ca ar mai merita sentimentele tale.
Singurul sentiment care al trebui sa il simti pentru ea e satisfactia ce o ofera in pat atat! Altfel in timp te poate distruge emotional si o sa iti ia mult timp sa iti gasesti pe alta daca te atasezi asa mult.

| gsilver a răspuns:

Eu zic sa o lasi mai usor pana relatia devine mai serioasa iar apoi chestiile astea vor veni de la sinewinking poate are sentimente pentru tine dar nu toata lumea le poate afisa ca si tine big grin