| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, tuturor!
Aș avea nevoie de niște întrebări pentru un interviu cu profesorul de religie (este si preot)
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. De ce nu se respecta legea cu orele de religie in scoala?
2. De ce sunt obligati copii sa creada in religia parintilor si sun botezati cu forta intr-o religie?
3. De ce mor zilnic mii de copii de cance si foame daca dumnezeu e atat de iubitor?
4. De ce mai marii religiei merg cu Mercedes si de unde au bani de ele?

| CosminCD a răspuns:

Depinde pe ce se bazeaza interviul si ce anume vrei sa urmaresti de la el. Sfatul meu: nu te baza pe intrebari rautacioase cu samanta de atac. Daca vrei sa fie ceva fain, scoate de la el niste experiente de viata, pareri si idei care au de-aface cu scopul dorit de tine.

| alex241 a răspuns (pentru CosminCD):

As vrea ceva legat si de preotie gen (de la ce varsta vi-ati dorit sa deveniti preot pana la ce hobby aveti si chestii de genu. Nu neaparat legat de religie)