| adyxkom97 a întrebat:

Salutare, tuturor! Aș dori să vă spun povestioara mea: de ceva timp îmi place mult de o fată, care îmi este colegă, faza este că ea știe că o plac și zic eu că-mi pune anumite obstacole. Noi vorbim foarte des, ea mă întreabă multe chestii despre hobby-uriile mele, pățaniile de când eram mic și multe altele. Cum aș putea să-i spun că aș vrea să fim împreună, eu fiind mai timid, printr-un mesaj, cum aș putea să-i cer iertare pentru anumite lucruri? Aștept niște sfaturi.

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Salut! Mie mi se pare că este interesată de tine. O simplă colegă nu este interesată de hobby și lucruri personale din viața ta. Nu trebuie neapărat să îi spui că vreți să fiți împreună, o poți invita undeva unde sa fiți voi doi, altădată îi poți oferi o floare - de preferat în afara școlii pentru a evita bârfa colegilor. Aceste gesturi sunt evidente și va înțelege ce dorești. În funcție de reacțiile ei vei continua sau te vei opri. Ce anume obstacole îți pune ea?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă discută cu tine, înseamnă că sunteți împreună.