| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor, voiam sa va cer un sfat daca se poate si va rog frumos sa nu il luati in ras. Sunt anul 1 la facultate si lunea aceasta am decis sa ne facem cadouri surpriza (probabil stiti si voi despre ce e vorba, fiecare trage un bilet si ii cade cate o persoana si ii face cadou) in fine, mie mi-a cazut fata de care imi place si din ce am inteles de la altii si ea tot pe mine m-a tras, i-am luat niste chestii foarte dragute, insa acum vine problema... cum sa profit de ocazia asta sa ii zic sa ne intalnim undeva sa ne cunoastem mai bine? E genul ala de fata care nu prea vorbeste cu nimeni si nu stiu...nu da semne de alte lucruri, vreo idee?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Practică o metodă veche, uitată acum. Caută o felicitare frumoasă, scumpă, îi scrii câteva rânduri de felicitări! Dar, în același plic, pune o scrisoare de mână, cu câteva rânduri despre ce simți pentru ea, cere, dacă spui că e timidă, o șansă de a vă cunoaște mai bine!
Și, aștepți rezultatul.
De asemenea, ia și o carte, poate are una favorită! Ar ajuta foarte mult!
Fi romantic, nu insistent și băgăreț!

| Violleta2022 a răspuns:

Pune-i un biletel in cadou!