| SynapseNinja a întrebat:

Vreau să știu dacă cei de la minister au un site sau o funcție prin care pot să verific dacă alocația mi-a fost trimisă și unde exact se află, adică dacă se află în drum de livrare (în cazul în care alocația se trimite prin mandat poștal, spre exemplu cazul meu), mai pe scurt, să urmăresc drumul alocației mele. Nu vreau răspunsuri la mișto.

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Nu la minister, la Poșta Română poți afla astfel de detalii doar dacă ești major sau unul dintre părinți cere acest lucru. Sau dacă ai pe card alocația, există alerte de încărcare pentru telefon prin care banca anunță titularul contului curent.