| al3xandru_4340 a întrebat:

Salutari.
Am 14 ani, mama cu tata s-au despartit, iar eu am ramas cu tata fiind alegerea mea. Pe atunci tata era un om bun ma intelegeam extraordinar cu el. Dar acum s-a schimbat, am impresia ca mie nici nu-mi mai da importanta, adica si-a gasit o femeie de 2 ori am vazut-o, si sta numai pe telefon mesaje etc..Am incercat sa-i fac pe plac : In vacanta spunea ca nu stau la tara ( O mare parte am stat la tara din vacanta), spunea ca nu am citit deloc (am citit o carte de 250+ pagini), spunea ca nu invat ( am 8, 9, 10, ceea ce le consider note bune), si acum mereu, mai pleaca pe la o bere (habar nu am cu cine), si ma suna si imi zice sa inchid calculatoru sa inchid televizoru, sa citesc sau sa ma culc, si pentru. ca ma enerveaza ii inchid telefonul, si incepe cu d-alea ca ma calca in picoare etc. numai scriu in continuare, ca mi-e ca am scris prea mult.

2 răspunsuri:
| al3xandru_4340 explică:

Mi-e putin aiurea sa ma intorc la mama. Pentru ca nu prea vreau sa plec, si ca nu prea am mai tinut legatura cu neamurile mamei. Si i-am spus, si a zis ca "Ma ameninti?". Si nu bea in mod excesiv, dar asa se intampla cand bea, cand nu bea e mai calm, si poti sa te intelegi cu el cat de cat.

| mudokins2 a răspuns:

Incearca sa stai de vorba cu tatal tau si spune-i ca daca nu se potoleste te intorci la mama ta.
Vezi ce reactie are... daca tine sa va potolii cu berea si plecatul pe aiurea, daca nu ar trebui sa te intorci la mama ta.
succes!