| xAndreas11 a întrebat:

Salutari camarazi, cred ca a trecut aproape un deceniu deja de cand a trecut moda asta cu "baa" "maa" la nume. Desi eram de aceeasi varsta cu acele persoane n-am inteles niciodata de ce isi puneau anumite persoane asa ceva la nume. Cine ma lamureste?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

"Maa si baa" a fost folosit doar de prosti si needucati!
Nu-i nimic de lamurit, cu timpul, cel care l-au folosit au inteles ca sunt priviti urat de ceilalti, fiind un apelativ jignitor si au incetat sa-l mai foloseasca.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poti sa spui asta in cadrul unei prieteni, ca si o glumă sau pur si simplu pentru ca nu vrei continuu sa ii spui pe nume amicului tau.
Atata timp cat spui unui prieten sau unei persoane de varsta ta asa fara a fi vulgar sau al provoca nu este nimic anormal.

| Andreeush a răspuns:

Asta nu a fost niciodată o modă.
Așa vorbesc cei needucați.