| edieddy1 a întrebat:

Saluuut! Am o intrebare, spre exemplu daca esti cls. a VII-a și termini anul scolar, in vacanta de vara te poti considera clasa a VIII-a?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Oarecum, da.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fiindca nu ai terminat clasa a VII_a ca sa te consideri deja a VIII_a.

| edieddy1 explică (pentru Violleta2022):

Pai daca ai terminat cls. a VII-a si e vacanta de vara, in vacanta nu te poti considera clasa a 8-a?

| AdioTPU a răspuns:

Dacă termini anul școlar cu bine, fără corigente, etc, atunci da, te poți considera clasa a VIII -a.

| Eusiatat23 a răspuns:

Buna! Da. Succes la evaluarea naționala!