| costyn162 a întrebat:

Saptamana viitoare voi pleca la mare in Italia si as dori sa stiu ce documente imi trebuiesc. Mentionez ca 17 ani si nu voi pleca cu parintii, ci cu unchiul si matusa. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Deoarece esti minor iti trebuie o procura prin notariat de la ambii parinti ca sa fii incredintat unuia din adultii cu care pleci.Nu conteaza care.Acolo se specifica data cand vei iesi din tara si cand vei reveni in tara.Bineinteles ca aceste date(plecare, iesire) le spui acolo la notar.Asa am procedat si eu cand baiatul meu a plecat in excursie cu scoala la Paris. L-am incredintat profesorului cu care a plecat. Drum bun si succes.