| MariusCristianD a întrebat:

Ar merita să continui liceul seral după profesională sau mai bine să mă duc la munca? Nu știu ce sa fac...PS: Ies cu diploma de mecanic agricol de la profesionala pe care o fac. Dar nu prea știu nimic despre mecanica și de-aia întreb dacă e mai bine. Să fac seralul poate mă angajează mai ușor sau nu contează?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Liceul seral se face in timp ce muncesti.
Dupa acesta poti face si o facultate sau scoala profesionala, cu acestea poti obtine slujbe mai bune.

| AmandinaDragan a răspuns:

Iesi tractorist cu diploma de bac.