| Mewy a întrebat:

Scrieti-mi si mie cele mai interesante carti citite de voi sau de care ati auzit... funda pentru cele mai multe idei big grin
(p. s: prefer carti stiintifico-fantastice, romane politiste, sau ceva de groaza )

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Iti fac un top 3 ok?

1. The Shinning (tradus pe romana e ''Stralucirea'')
E o carte super de groaza, iar dupa carte s-a facut si filmul:
Uite despre ce e vorba in carte si in film:

Un barbat impreuna cu sotia si copilul se angajeaza drept ingrijitori, pe timpul iernii, al unui hotel izolat, unde fiul, Danny, are viziuni cutremuratoare despre trecutul hotelului, un dar cunoscut drept The Shining. Tatal, Jack Torrace, lucreaza la o carte dar aluneca usor pe calea nebuniei din cauza fantomelor si a izolarii. Dupa ce este convins de fantoma unui ospatar sa-si "corecteze" familia, Jack o ia complet razna. Singurul lucru ce-i poate salva acum pe Danny si mama sa este puterea micutului.

2.Alice in tara minunilor (super carte, chiar mi-a placut)

3.101 Dalmatieni ( Aceasta carte am citit-o demult, dar tin minte ca mi-a placut foarte mult.)

Sper ca te-am ajutat:*

3 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

Citeste recenzii pentru a identifica ce carti s-ar putea sa-ti placa.
Recenzii pentru carti sf, fantasy sau politiste gasesti aici:
http://www.cartidecitit.ro/Carti-SF-si-Carti-Fantasy
http://www.cartidecitit.ro/Carti-Politiste

| Iulia_7157 a răspuns:

Daca iubesti detectivele incearca sa citesti Agatha Christi seria Hercule Poirot(sunt vreo 10 carti)