| bombo9 a întrebat:

Scrieti-mi si mie statusuri pentru prieteni falsi...
Daca stiti!

Răspuns Câştigător
| SufletDeCopil a răspuns:

1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezentawinking
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15. E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Sper sa-ti di placut kisskisskisslove struck

100 răspunsuri:
| Яùxsi a răspuns:

Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

| Ade25003 a răspuns (pentru Яùxsi):

Aaa cam asa este...winking

| CяysƧ a răspuns:

Daca eu sunt subiect de barfa atunci tu esti doar o tarfa

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni adevarati nu-i cumperi cu bani ear ce falsi ii cumperi si cu bani

dar eu nu vreau sa fie asa

chiar daca te iubesc mai bine pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum sa ascund lacrimile stiu cum sa zambesc atunci cand inauntrul meu totul se prabuseste stiu sa plang razand si prietenii adevaratzi vor observa tristetea din ochii mei dar cei ce se prefac se vor preface in continuare si eu le voi raspunde avand aceeasi valoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am crezut ca esti prietena/prietenul meu dar se pare ca m-am inselat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietenie trece si prin foc... daca ai prieteni falsi lasa-i in flacari si tu pleacalaughingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o prietena cam falsa care cand nimeni nu vb cu mine ea ma lasa si pleaca.

| Valutzaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am avut o astfel de prietene pana acum o ora!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii falsi care se prefak, ca sunt prietenii tai dar pe la spate te birfesk...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici http://www.statusurimessenger.com peste 5000 de statusuri din toate categoriile si adauga zilnic altele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totii care`si spun in minte "am un prieten/adevarat/a". se mint singuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PRIETENII FALSI: Te vor barfi celor care te barfesc pe tine.big grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-ai umilit, nu am ce zice,
Cu talentul tău la bârfă
Şi mi-ai arătat, amice,
Prietenie de... târfă.
(Gheorghe Ionescu din Epigrame)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea imi sunt piIetenii. falsi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Priteni adevati exista trebuie doar sa stii sai gasestiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu-l faci cu compasu un cerc de prieteni il afc c grija si cu atentie dar prieteni falsi nu-si dau seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii vin banis se duk si prietenii la fel...crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni falsi sa dea buzz...astazi fac prezenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul la nevoie se cunoaste ...pe ploaie si pe vant nu te lasa. atunci cand e soare pleak

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

>>Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prietenie < <

Sh cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea te` dezamageste!

"`! O arde indiferentă băăă proasto[●๋•»Am MuLtI pRiEtEnI care`mI sunt dUsMaNi TaCuTi! CiNe E dEsTePt Sa`NvEtE : pRiEtEnI aU mUlTe FeTsE!«●๋• [o. O]]`!"

cand te gandesti ca i multi prietenii. intr-o clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine. daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati prieteni oi avea unul tot te tradeaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si ca doar intr-o secunda poti sa o pierzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu... dar intra pe google si scrie statusuri prieteni fals

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten adevarat face cat 1000 de prieteni la distractie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce spui tu despre mine. Conteaza ca pe mine nu ma intereseaza ce spui tu. Asa ca da-ti foc spart-o.