| anonim_4396 a întrebat:

(Scuzati categoria, chiar nu am stiut in ce categorie sa o incadrez...) big grin Ne-a dat o tema la istorie sa prezentam relatia dintre ROMANI si POLONEZI in secolul al 17-lea. Nu conteaza cat de multe informatii sunt, mai lungesc / scurtez eu big grin Am cautat ceva pe internet, dar nu prea am gasit. Imi puteti da va rog niste informatii? Dau funda si voturi bune happy Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Ca sa fie originala, poti sa arati cum vad romanii harta si relatiile cu polonia in seculul 17.
De asemenea poti sa vezi si cum vad polonezii relatia asta. Din ce tin minte, in manualele poloneze de istorie, actualul teritoriu romanesc a fost anexat de polonezi pe atunci.

Popoare diferite, istorii diferite happy