| Neverwas a întrebat:

Scuzati categoria, dar chiar nu stiam unde sa pun intrebarea...
Stie cineva cum poti scapa de depresie?
Tin sa mentionez ca este o afectiune cu care ma lupt de aproape cinci ani...

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Socializează.
Și eu am avut problema asta acum 2 ani, și am scăpat de ea ca să zis așa, luptându-mă cu mine însumi.
Am început să privesc lumea altfel, să fiu mai indiferentă (deși am avut o mică perioadă în care am fost prea indiferentă) și mai ales să socialezez. Îmi fac ușor prieteni pentru că ies zilnic (asta mai ales pe timpul școlii)
Deci, fii mai socială și ieși mai mult din casă.
Baftă.

| sunetul a răspuns:

Vorbeşte cu cineva despre rănile tale, dar ai grijă cu cine.
Până atunci nu strică să zâmbeşti : http://www.youtube.com/watch?v=KMoBmhFHM3w&list=PLEE6B0FE1907BAFC1

| SuneteDeChitara a răspuns:

Ai consultat un psiholog?

| Messerschmitt a răspuns:

Intrebarea o puteai pune la cat. "Sanatate".
Exista 2 posibilitati:
1) Iesi in lume.
2) Sinucide-te.