| cFlorin a întrebat:

[scuze.cat]Buna TPU.Am comandat niste CARTI DE JOC de pe www.cartidejoc.ro. Mi-a venit avizul acasa cum sa ma duc sa ridic coletul de la posta.Pe aviz(factura) scrie : valoarea produsului : 20lei. Ramburs : 21Lei.Care este pretul pe care trebuie sa-l platesc la posta?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

RAMBÚRS, rambursuri, s. n. Sistem de expediere a unei mărfi conform căruia destinatarul este obligat, la primire, să achite expeditorului contravaloarea mărfii sau a taxei de transport. Contravaloarea mărfii sau a taxelor de transport plătită de către destinatar expeditorului.
Deci te-ai lamurit : 21 lei (20 valoare produs + 1 taxa transport)