| LarisaOana a întrebat:

Se apropie 1Iunie si vreau sa ii daruiesc ceva prietenei mele cele mai bune. Ce sa ii cumpar?

12 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Sunteti lesbiene cumva? Intreb si eu din curiozitate. laughing

| LarisaOana explică (pentru ThePoet):

Lifeline, imi pare rau pentru gandirea ta.
Sunt BFF, daca stii ce inseamna, pentru asta iti trebuie putina engleza.
Eu, nu aplelez la aceasta comunitate pentru a fi luata in ras, ci pentru a fi ajutata, cand nu am idei si pentru a-i ajuta pe altii la randul meu.
Se pare ca nu asta e si scopul tau, dar din pacata exista multi ca tine pe fata acestui Pamant, imi pare rau, nu imi face placere si nici nu e intentia mea daca te jignesc, desi tu m-ai jignit pe mine.
Un mic sfat: invata sa te porti civilizat si sa nu iei totul in bataie de joc.

| ThePoet a răspuns (pentru LarisaOana):

Extraordinar. Altceva? laughing

| LarisaOana explică (pentru ThePoet):

Da, concluzie -->Oamenii ca tine, oricat am incerca noi sa ii educam, tot aceeasi raman.

| ThePoet a răspuns (pentru LarisaOana):

Sa ma educi? laughing Pentru varsta ta ajungi cam departe, desi recunosc ca iti poti permite cu gramatica asta curata pentru care te felicit by the way. Eu cand am chef fac caterinca orice ar fi. Cand nu, atunci vorbesc serios si rezultatele se vad. Am 60 de funde? Am! Treaba mea cat de needucat si neschimbat sunt. laughing

| LarisaOana explică (pentru ThePoet):

Sunt un om sincer.Am simbat asta, ti-am zis-o, pentru ca sunt genul de persoana care iti spune verde-n fata, nu te vorbeste pe la spate.Nu m-am uitat la numarul tau de funde, dar te felicit pentru ele deoarece stiu ca ai muncit.Multumesc pentru apreciere si vreau sa te lamuresc ca nu am scris atata doar ca sa iti arat cultura mea generala si gramatica pe care nu o stapanesc in intregime, ci pentru a-mi exprima punctul de vedere si ati raspunde la intrebarea pusa in primul comentariu.
Daca vrei sa ma ajuti, iti voi accepta sfatul cu cel mai mare drag, daca nu, iti urez succes la funde si te rog sa nu mai vorbesti la caterinca, pentru ca unor oameni nu le face placere, de exemplu eu m-am simtit foarte prost cand am citit acel comentariu.
Si mai am o intrebare pentru tine, la care pot sa nu-mi raspunzi, care e diferenta de varsta dintre noi?(nu conteaza intotdeauna varsta, ci gandirea)
Multumesc pentru timpul pe care mi-l acorzi!

| ThePoet a răspuns (pentru LarisaOana):

Am 18 ani. Nu cred ca e o diferenta foarte mare, dar tu nu poti sa prinzi ideea. Eu unul iau lucrurile mai putin serios si imi place mult sa glumesc, chiar sa jignesc gratuit daca am chef. Asa fac eu. Nu cred ca asta face diferenta de gandire.

| ThePoet a răspuns (pentru LarisaOana):

Am 18 ani. Nu cred ca e o diferenta foarte mare, dar tu nu poti sa prinzi ideea. Eu unul iau lucrurile mai putin serios si imi place mult sa glumesc, chiar sa jignesc gratuit daca am chef. Asa fac eu. Nu cred ca asta face diferenta de gandire.

Sfatul meu ar fi mai bine sa mergeti undeva sa va distrati daca vrei sa celebrati ziua copilului. Mai beliti niste bani pe acolo ca mai beti mai mancati si uite asa se consuma ziua intr-un mod placut. La final ar merge si cateva saruturi senzuale daca sunteti lesbiene, daca nu, atunci va duceti pur si simplu acasa. laughing

| LarisaOana explică (pentru ThePoet):

Intre noi e o diferenta de 6 ani.
Stiu, gandesc prea matur pentru varsta mea, dar asta sunt eu, si nu ma pot schimba asa cum nu poti nici tu sa-ti schimba firea glumeata care sincer, o consider o calitate.Recunosc, incepe sa ma binedispuna umorul tau, desi ma jigneste putin in continuare. In acea zi merg deja la un concert, daca se va mai tine, dar vreau sa ii cumpar ceva pentru a-i multumi ca e intotdeauna alaturi de mine. Multumesc mult pentru sfat si succes la funde!

| ThePoet a răspuns (pentru LarisaOana):

Stiu pe cineva care la aceeasi varsta gandeste identic. As crede ca exista un motiv serios (emotional poate) pentru care gandesti asa, dar te asigur ca rau nu-ti face. Tot ce pot sa spun dupa ultima ta replica este RESPECT pentru toleranta si rabdare! Esti simpatica si inteligenta! Keep it the same pentru ca lumea te va aprecia enorm. happy

| LarisaOana explică (pentru ThePoet):

Multumesc mult, vreau sa clarific ca nu am motive emotionale pentru care gandesc asa(nu-mi lipseste absolut nimic, atat sentimental, cat si material), ci pur si simplu imi place sa fiu diferita de ceilalti si sa fiu printre primii, fiind si foarte incapatanata.Te asigur ca o sa raman aceeasi!big grin

| ThePoet a răspuns:

Scuze daca am postat dublu! Site-ul pare sa aiba niste probleme de trafic.