| Cle4a663u8 a întrebat:

Se mai sunt pe aici persoane cu parinti stricti? Stau la țară și nu pot sa fac nimic, nu ma lasa nicăieri deși nu am făcut vreodată vreo prostie sau sa fiu un copil problema, am avut mereu note foarte etc. E dureros când vezi toți copii ieșind vara pe afara și tu nu poți nici pana în fata porții. Majoritatea cred ca sunt antisociala și nu am prieteni...=( ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la 18 ani este bine sa ai parinti mai stricti, care supravegheaza si educa asa cum ar trebui sa faca toti parintii, prevenind intamplarile accidentale sau dezastruoase, in loc sa te lase sa faci ce vrei tu, cand nu ai inca capacitatea sa discerni binele de rau.

Nu-i dureros deloc sa vezi cum alti isi fac de cap, cand intelegi la ce risc se supun tot timpul, fiindca multi ajung sa faca lucruri ilegale sau sa pice in capcane pe care nu si le imagineaza din cauza ca nu au capacitatea sa vada pericolul si nici sa stie ce este rau sau bine.

Parintii tai te iubesc foarte mult si te protejeaza, ferindu-te de orice ti-ar putea face rau sau ti-ar putea nenorocii viata de copil.

Aculta de parinti ca dupa 18 ani o sa ai tot timpul din lume s afaci ce vrei tu si sa mergi unde vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da Si ai.mei is la fel
Încearcă să nu fii calmă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da Si ai.mei is la fel
Încearcă să fii calmă