| yyyyy a întrebat:

Se poate avea cancer la aia de jos de la fete? adica la piz*a

Răspuns Câştigător
| Aleeexand33a a răspuns:

Da...dar pentru a impedica acest lucru este un vaccin impotriva cancerului coluterinbig grin

9 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Poate aparea cancer la colonul uterin
Aici poti sa ai si niste informatii despre: http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/cancer+de+colon+uterin

| asass196 a răspuns:

Nu

| Daliutza a răspuns:

Da se poate avea
se numeste cancer de col uterin si se declanseaza de la sexu neprotejat si atc...ca de aia se faceau vaccinurile alea mai acum 1 an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vagin. Da, se numeste cancer de col uterin. Citeste aici : http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/cauze+cancer+col+uterin

| ruPfashu a răspuns:

E amuzant cum ai incercat sa eviti prima data sa zici **** rolling on the floor Dar pana la urma ai facut-o laughing

| solumaam a răspuns:

La fete nu am auzit dar cazuri de cancer vaginal am auzit dar la femei cu varsta peste 50 ani!
Mai exista si cancerul de col uterin care se ia prin contact sexual si mai jos ai simptomele:
1. Sângerări şi durere la contactul sexual
2. Sângerări vaginale anormale
3. Dureri de spate
4. Secreţii vaginale neobişnuite
5. Dureri pelviene
6. Sângerări după ce ai intrat la menopauză
7. Menstruaţie mai abundentă şi de lungă durată.
Nu mai fi asa ipohondra ca asa te imbolnavesti, prin autosugestie ...am auzit si de asemenea cazuri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@maamulos, mai bine taci si te informezi inainte de a tasta ceva.
Asa bine, ai editat si asa am facut si eu, e mai bine asa.
Dar exista si la fete, de ce nu, numai la cele trecute de menopauza?
Iar lamurirea, uita-te in raspunsurile care le-au dat ceilalti.
Aia e lamurirea.
Bafta.

| solumaam a răspuns:

Jelli ...pardon esti femeie si stii mai bine, dar daca ma lamuresti unde nu am dreptate i-ti dau o prajitura laughing
Jelli... editez iarasi, referirea era facuta la cancerul vaginal si cel putin eu iau de buna ceea ce este postat pe site de specialitate nu cele spuse de userii de TPU laughing

"De asemenea, cancerul vaginal primar este de trei tipuri. Cea mai comuna forma este carcinomul scuamos care isi atribuie 85% dintre cazurile de cancer vaginal si apare dupa 50 de ani. Cea mai rara forma de cancer vaginal este melanomul care reprezinta pana in 2% din totalul cazurilor si apare la femeile sub 50 de ani."