| PumpkinDoll a întrebat:

Seara ma ia somnul greu, dupa un timp indelungat ma izbeste asa un confort foarte mare si abia atunci adorm.Dar CE SA fac SA ma ia mai devreme?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa citesti o carte!
Asta te va ajuta sa dormi imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai stai pe telefon inainte de somn.

| AlexSalling a răspuns:

Eu ma bag in pat si inchid ochii, sau poti si sa nu-i inchizi. Pozitia orizontala te va face sa adormi instantaneu. Eu asa fac, chiar daca nu mi-e somn inca. Poti sa bei si un ceai inainte de culcare. Nu stiu daca ai putea sa te culci pe la 9-10 seara, dar te-ai trezi pe la 5 dimineata cu foarte multa energie.