| Veilside_vally_1997 a întrebat:

Servus tpu.am o dilema.am un Nokia N95 si pe spate sub baterie scrie Made in Korea.este original sau ca sa fie original trebuie sa fie musai Made in Finland.mentionez k telefonul a fost cumparat din germanos

Răspuns Câştigător
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nokia sunt telefoane finlandeze dar asta nu inseamna ca sunt si produse acolo. Unii producatori aleg sa isi faca produsele in tari asiatice pentru ca acolo oamenii muncesc la preturi de nimic dar asta nu inseamna ca sunt contrafacute.

1 răspuns:
| serk a răspuns:

Nu este un telefon High-End dar nici o replica. Desigur, unul veritabil este Made in Finland, fara din alea gen Korea, Hungary si alte tari din astea. Daca nu ai probleme cu el, nu vad vreun motiv pentru care ai dori sa fie finlandez!