| Andrei277 a întrebat:

Sfaturi de la persoane care sunt in situatia mea (sau au fost )? M-am transferat de la un liceu la altul acum in clasa a 12-a si nu prea cunosc pe nimeni )), ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, doar ca sunt a 11-a. Pai, ma gandesc ca trebuie sa fim sociabile si sa ne punem bine cu colegii. Dar mai mult ca sigur cu grupul ala de pitipoance, nu, exclus. =]]
Sau, daca esti baiat, o sa iti fie usor, baietii se integreaza mai repede. Sunt mult mai uniti ca fetele. Succeswinking

| Andrei277 explică (pentru anonim_4396):

Heyo mersi de raspuns, well cred ca o sa fie bine, oricum este clasa de filo, sunt mai multe fete, si sunt in clasa 15 toti, oricum nu mai e clasa a 9-a, nu mai sunt copii, cred ca fiecare isi vede de treaba lui si nu prea ii pasa de restul : )

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei277):

Da, dar tot o sa te integrezi. Acum facultatea si bacul cred ca sunt cele mai importante, nu prieteniile. App, si eu tot la filo =]]

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ce sfaturi sa-ti dam, du-te, nu-ti fie rusine si lasa timpul sa rezolve. Dupa o anumita perioada o sa vezi ca incet, incet vei incepe sa schimbi vorbe cu colegii, iar prin semestrul 2 fac pariu ca te vei imprieteni cu cativa. Fii tu insuti, nu incerca sa impresionezi sau sa te comporti diferit.

| Justacrazygirl a răspuns:

Pai, eu m-am transferat anul trecut, si pana acum ma inteleg doar cu cateva fete din clasa. Ce pot sa iti spun, fi prietenosa, vesela, deschisa, dar priveste-i bine pe toti colegi, si analizeaza-i. Vezi cu cine ai tangente, cum se comporta, care e relatia lor cu ceilalti, si incepe sa comunici cu ei. Incearca sa le castigi increderea, si sa vezi daca poti sa ai si tu incredere in ei. Vorbeste despre tine, despre pasiunile tale (dar nu da prea multe detalii), incurajeaza-i si fa multe glume. Daca ii faci sa rada, automat te-ai integrat. Bafta!