| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca o iau razna. Deci, am 15 ani si eram o fire foarte vesela si energica pana acum cateva saptamani. Asa este si acum doar ca doar in anumite zile. Adica am zile cand merg la scoala, topai de colo-colo toata ziua, rrad, glumesc, ii fac si pe ceilalti sa rada, si am zile in care pur si simplu imi vine sa plang in hohote fara niciun motiv. Chestia e ca ai mei au divortat cam acu' un an, si de atunci, am impresia ca am ramas cu sechele, in sensul ca, de fiecare data cand se certam si eu ieseam afara sa plang si sa fiu singura intr'un anumit loc, acum cand trec pe langa acel loc ma simt imediat moale, in sensul ca oricat de fericita as fi, ma intristez imediat. Sau am observat ca atunci cand ma gandesc sau vorbesc despre ceva trist clipesc foarte des. Multi ma intreaba ce am si nu pot sa scot nici un cuvant ca'mi vine imediat sa plang. Trec prea repede de la o stare la alta. Daca stau singura 10 minute sau daca ascult o melodie trista incep din nou sa plang... Nu mai suport asta. pana si profesorii ma opresc pe hol sa ma intrebe ce e cu mine. Acum nu mai e niciun scandal, fiindca ne'am mutat, si nu am niciun motiv sa fiu trista... ce as putea sa fac? Va rog mult, ajutati-ma.

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Încearcă să stai de vorbă cu un psiholog.

| jane' a răspuns:

Te simti singura.ai spus cuiva ca te simti asa? ce.ai zice sa vorbesti cu o rpietena foarte buna despre asta, sau cu mama ta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Taieti venele