| XIMENA a întrebat:

Simt ca prietenul meu ma neglijeaza, nu ii pasa cu ma simt, ce simt, ce vreau, ce-mi doresc, nu are grija de mine, nu imi ia si mie un cadou, o floare macar.Nu vreau tot timpul cadouri, nu sunt atat de anormala, dar nici macar de ziua mea? vine si-mi spune sa nu ma supar ca o sa-mi ia dar nu a avut bani.De unde? cadoul ala n-a mai aparut nici in ziua de azi.In fine, i-am zis ca mi-ar place sa petrecem mai mult timp impreuna, dar zice ca se plictiseste sa stam doar noi 2 12h. De Craciun sunt singura pentru ca el e cu prietenii, asa a fost in fiecare an, adica imi zice ca pot sa ma duc si eu dar sunt numai baieti si ma simt ciudat.Asa e si de Paste, la orice chef de-al lor. M-am saturat sa stau singura, insa il iubesc si simt ca nu pot fara el.

7 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Te ia de proasta.

| DeeaBlondiii a răspuns:

Isi bate joc de tine.Nu te merita.Cred ca esti in aceeasi situatie ca mine:nu stii cum sa ii dai papucii sau nu stii daca faci bine daca ii dai papucii sau astepti sa tii dea el.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu e normal ceea ce face.dar face asa pentru ca tu i-ai permis! Pune si tu piciorul in prag! Spune-i ce simti. nu lasa lucrurile asa pentru ca ar putea sa degenereze si sa va pierdeti unul pe celalalt.Nu e normal ca de Craciun sa stai singura in casa in timp ce el se distreaza cu prietenii lui.Mi se pare o prostie si nu as suporta, as iesi si eu cu fetele sau as merge cu el cum ar fi normal.Tu il iubesti, dar el? ...Trebuie sa comunicati daca vreti sa aveti o relatie frumoasa ...Nu trebuie sa il lasi pe el sa faca ce vrea iar tu sa stai singura.Ori mergeti amandoi cum ar fi frumos si normal, ori pune-l la punct! ca altfel se duce de rapa relatia. Spune-i ce simti, ce-ti doresti, ce ti-ar place.Atata timp cat te iubeste nu are cum sa se plictiseasca atunci cand sunteti doar voi 2. dar nici tu nu il sufoca.

| PredatoR a răspuns:

In primul rand... cati ani ai? daca ai 12-13 n-are rost sa scriu degeabalaughing

Parerea mea e ca nu tine la tine... spune-i lucrurile astea care le-ai zis aici si daca tot asa face, pa si la revedere, gasesti tu pe altu.happy

| inteligenta a răspuns:

Lasa-l incolo ca si eu am mai patit-o si de fapt inseamna ca te insala daca nu mai vrea sa fie cu tine...deci si-a batut joc de tine sau nu ii mai placi gaseste-ti alt baiat o sa iti treaca asa ii cu dragostea sau daca neaparat vrei sa fii cu el atunci mergi si cu prietenii lui aduti si tu prietenele tale cele mai bune si el cu pritenenii lui poate una dintre prietenele tale isi va face un cuplu cu un prieten de al lui fa si ce ii placei lui nu doar ce iti place tie funda please?

| Roo a răspuns:

happy nu am inteles ce iubesti la el! iubesti faptul ca te foloseste? iubesti sa ai o relatie cu tine insati? daca speri ca o sa se schimbe, speri in zadar. daca pana acum nu i-a pasat de tine, ce te face sa crezi ca o sa-i pese pe viitor? un cuplu este format din 2 persoane care se iubesc, se inteleg si se respecta. din cate am inteles din ceea ce ai scris, parerea mea este ca ori te foloseste, ori te folosestehappy daca iti place sa fiti impreuna doar cand are el chef, mergi mai departe asa. daca nu, incearca sa revii cu picioarele pe pamant si o sa vezi ca lucrul cel mai important din viata ta esti tu! tu esti prioritatea ta nr 1! e clar ca tipul asta nu te merita! ai putina incredere in tine!

| miraj1 a răspuns:

Da-i papucii.nu-i place de tine in cel mai sigur mod.