| Sharlyzz a întrebat:

Simt ca viata mea se duce de rapa. Prietenii incep sa se apropie mai mult unii de alti,iar eu raman pe dinafara, dirigintele [cu care ma intelegeam mai bine decat cu mama] e suparat pe mine si ma evita, am decazut si la scoala.
Pur si simplu nu stiu ce sa fac,sunt pe cale sa ies si din clubul de dans, si acum cateva luni eram "copilul model". Nu mai ma regasesc in nimeni si nimic si nu imi gasesc locul.
Cateva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| CyLvEr a răspuns:

Pai toate acestea se datoreaza pubertatii, atunci cand ajungi in jurul varstei 13-15 ani incepi sa ti se para ca toata lumea este impotriva ta si ca esti nedreptatita fata de alte persoane.
Pur si simplu incearca sa fi ce ai fost,, acum cateva saptamani"
Sper ca te-am ajutat, bafta

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana nu gasesti cauza problemei nu ai cum sa rezolvi problema. Si noi daca venim cu daca si cu parca oricum nu am ajuta cu nimic pentru ca tu iti cunosti viata, tu stii de unde a pornit totul. Cheia este la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta am patit si eu (si cred ca am aceiasi varsta ca si a ta) dar treceam usor peste deoarece m-am ''regasit'' in muzica rap romaneasca (daca vrei iti dau eu niste cantareti/trupe pe care sa le asculti in diferite momente happy ).
Te sfatuiesc sa ii ignori si nu o sa te mai deranjeze nimic.

| Adelusascumpika a răspuns:

Incearca sa te apropi mai mult de ei si incearca sa afli de ce te resping si spune-le k iti pare rau si k vrei din nou sa te intelegi k ei! Sper ca te am ajutat si eu am trecut prin asa ceva sad. Chiar imi pare rau