| GeorgeGeorge37 a întrebat:

Soția mea are 40 de ani și trebuia sa ii vina ciclu cu 10 zile în urma poate sa fie gravida sau se poate sa fie doar o întârziere?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 40 de ani nu poate fi menopauza, ca-i mult-mult prea devereme.
Menopauza apare dupa 50-55 de ani, nicicum la 40.

Poate fi gravida, sau poate avea dereglari hormonale si menstruale.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cam putine detalii
Tu (sau altcineva) iti poate spune daca e vorba de o SARCINA
totusi daca mai intarzie sa zicem cateva zile, ar fi cazul sa mearga la gineclog pentru un ecograf si alte controale.
La menopoauza, asa cum cum ti s-a sugerat de anonimul, m-as fi gandit ultima oara. Menopaua iinseama lipsa totala a mensruatiei pentru cel putin un an.
EXISTA medicamente de reglare, sa mearga la control.

| anonim3247 a răspuns:

S-ar putea să fie și menopauză.

| AdioTPU a răspuns:

S-ar putea sa fi intrat la menopauza.