| anonim_4396 a întrebat:

Sportul este viata mea m-ai ales fotbalul. Fotbal de performanta nu am jucat niciodata, numa de hobby, dar foarte mult. As vrea sa imi gasesc un job in domeniul fotbalului, sau sportului, ce parere aveti ce joburi sunt daca nu ai o facultate facuta de exemplu, gen arbitru, profesor etc?

1 răspuns:
| Simonasimona1992 a răspuns:

In primul rand, vreau sa iti zic ca nu poti avea un job daca nu ai o califcare.
Pentru a putea fi prof. de educatie fizica: ai nevoie sa faci Facultatea de Educatie Fizica si Sport.
Pentru arbitru: sunt cursuri de arbitri
Pentru antrenori: Ori facultatea de Ed fizica si Sport, ori Scoala de antrenori care se face in Bucuresti.
Apoi, as vrea sa iti zic ca ar fi bine sa inveti putin sa scrii si sa te exprimi corect. Daca vrei sa inveti pe altii, trebuie tu sa stii prima data.))
Bafta!