| anonim_4396 a întrebat:

Spuetimi va rog cum as putea sa-mi fac un tatuaj dar sa nu fie de acesta facut la salon vreau eu singura sa mi-l fac unul simplu cu numele meu...cum as pute,,,,?

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Eu sunt mai conservatoare si te intreb, la ce te ajuta acest tatuaj? Iti uiti numele si vrei sa-l citesti de pe brat? Prefer sa te vad cu 6 cercei intr-o ureche, decat cu tatuaj. Dar daca tii mortis @cristina4love ti-a dat raspunsul corect. In ce clasa esti? Nu prea le ai cu scrierea corecta si imi este teama, ca atunci cand iti vei scrie singur/a numele, sa nu "mananci" vreo litera. Cel mai bine este sa te sfatuiesti cu parintii tai in aceasta privinta. Bafta!

| cristina4love a răspuns:

Draga mea nu ai cum sa-ti faci singura deoarece poti face infectie si multe altele.Eu zic sa te duci la un salon specializat, si sa-ti faci unul acolo.

| Xcat:)^^ a răspuns:

In primul rand. ce varsta ai? In al doilea rand.nu iti recomand deloc sa ti-l faci singura. Dupa cum a spus si cristina4love. pot aparea diverse infectii de care nu poti scapa decat foarte greu.Am auzit de cazuri in care anumitor persoane li s'au amputat diferite parti ale corpului in urma unor infectii severe pe care le-au capatat din cauza ustensilelor nedezinfectate folosite pentru a face un tatuaj.In caz ca te decizi sa mergi la un salon spcializat iti recomand sa te informezi bine pentru ca nu toata sunt atat de bune pe cat se spune:daca nu s-a intamplat o nenorocire o data nu inseamna ca nu se va intampla nici a 2a oara.

| IloveCats a răspuns:

Holy shit.Asa ceva nu am mai auzit! De home made piercings da, dar tatuaje?!?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti alege un model de pe http://www.best-tattoo.net