| ziggs a întrebat:

Spuneti-mi si mie ca sunt curios legenda lui Slender man, cum a aparut tot...

Răspuns Câştigător
| neca a răspuns:

Pai slenderman e un personaj din creepypasta ( creepypasta sunt povesti, legende urbane despre pshihopati monstri, criptizi etc)
cum ziceam selnderman e un creepypasta care a devenit popular dupa ce Mark j. Hadley a facut un joc bazat pe povestea lui

dupa ce jocul a ajuns popular lumea a inceput sa creeze mai multe povesti despre el

dupa ce slenderman a ajuns cunoscut pestetot in lume oameni au inceput sa gaseasca mituri si povesti vechi care seamana cu slender man, doarca cu alt nume

asteas cam toate numele lui : Slender Man, Him, The Operator, Der Ritter, Der Großmann, Bundle, The Tall Man, The Thin Man, Der Schlanker Mann, Fear Dubh, Schlankwald, Tree Man, Slendy, Slenderman, The Pale One, The White King, Master, Mr. Slender, Black King

sper ca te-am ajutat

| Mtz_Genny_1998 a răspuns (pentru neca):

Nu uita de "Omu' Subţâre" rolling on the floor) *joke*

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am..cu siguranta dintr-un film horror s-a luat totul!

| BlackyCat a răspuns:

Eu stiam ca Slender Man este un barbat inalt, cu fata alba, fara ochi, nas gura..etc. si poarta un costum negru(asta stii si tu probabil). Stiu ca el bantuie unele paduri din America de Nord(parca.) iar cine calca in padurea lui ajunge in mijlocul ei. Am inteles ca se poate teleporta. Cica isi chinuie si tortureaza victimele, in special copiii.

| Kittler a răspuns:

De fapt exista o legenda veche din Anglia, pe care un tip a modificat-o si pe care a transpus-o intr-un joc.

| Pop_Serban_1990 a răspuns:

Slender Man a aparut pe un forum Creepy Pasta
Dupa cum a zis si neca dupa ce jocul a devenit cunoscut au inceput sa apara mai multe legende
Uite-o aici pe cea originala
"Slender Man este o legenda urbana care se prezinta la costum are in jur de 3m inaltime si tentacule care le poate intinde la distante de pana la 6m.Se zice ca acesta traieste in Padurii sau Locuri Cetoase.Iar acesta vaneaza cel mai des copii.Se zice ca cine il vede incepe sa inebuneasca, exista un simbol pe care daca il vezi se zice ca esti tinta lui Slender Man(un cerc cu un x in centru), se zice ca acesta isi duce toate victimele intr-o transa, pur si simplu nu se mai pot misca.Se zice ca Slender Man nu paseste ca pasii lui sa nu poata fi auziti."
Sper ca te-am ajutat! big grin

| Mtz_Genny_1998 a răspuns:

Http://www.wattpad.com/......re-slender
Aici ai slender man, Jeff the killer si micura sally. Mai mult nu pot sa-ti dau. Si ru caut sa aflu cum a pornit legenda lui slendy...

| LoLsternda a răspuns:

Here you go. http://en.wikipedia.org/wiki/Slender_Man
Deci, pe scurt slender a fost creat de Victor Surge cu ocazia unui concurs de editat fotografii din anul 2009.

| Enciu_Antonia_1994 a răspuns:

Pai..eu stiu 3 povesti
1.una a nascut un bebe cu probleme, s-a facut seara si a venit un hoț, a omorat parinti si pe bebe la violat si la omorat, si a jurat ca va omora oamenii

2.un om s-a dus la o fabrica si a cazut
3.era un chelner si sefu a ordonat sal omoare innecandul chiar in acea padure

| MuresanAndreiBoss a răspuns:

Se spune ca slenderman traieste in M-tii Padurea neagra
acesta isi omoara victimele, le scoate organele, pune organele intr-o punga si apoi pune organele la loc cu tot cu punga

| Amatorparanormal5431 a răspuns:

Eu sunt... slenderman a fost vazut de thomas nely ca si-a pierdut fica jesica si apoi a fost dus la politie etc... cauta pe youtube sa te uiti la inregistrare exista si un videoclip din anul 2010 cautal pe youtube