| cripsontyphoon a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce sa fac. in fiecare dimineata ma trezesc, manancsi ma apuc de invatat iar cand termin plec la scoala. Cand vin de la scoala mananc, ma apuc iar de invatat iar cand termin ma culc. Aceasta este rutina mea zilnica. Simt ca ma sufoc cu rutina asta. Deci, ce sa fac? dau funda.

Răspuns Câştigător
| MamaNegri a răspuns:

Gandeste te bine ce anume te sufoca. Din cate am vazut in programul tau e cam asa mananci inveti mananci inveti. In rest te culci si te trezesti la fel ca orice om normal. Nu ti se pare? Sfatul meu e sa te mai relaxezi ca de exemplu sa iti stabilesti o ora sau doua in care sa te relaxezi. Eventual dupa scoala. Ca sa fii relaxat inainte sa inveti si sa faci si altceva in. afara de asta. Creierul tau e super solicitat. Dimineata inveti la scoala te duci tot ca sa inveti iar dupa ce vii obosit sau obosita de la scoala iar inveti. Mai elibereaza ti programul. Fa ceva distractiv! Creierul are doi lobi. Unul e pentru mate chimie si ce se face la scoala in general. Celalalt e pentru oamenii cu imagimatie bogata. Pictori scriitori cei care se distreaza au prieteni multi etc. Se zice ca lobul pe care il folosesti cel mai mult iti defineste cel mai mult personalitate. Insa trebuie sa le folosim pe amandoua. E ca si cum ai tine o mana nemiscata. Dupa un timp amorteste paralizeaza etc. Asta se intampla si cu creierul tau. Asta e parerea mea. Fa si altceva! Diversifica ti programul!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se incalzeste afara, apuca te de un sport mergi cu bicicleta, iesi la alergat, ia ti un caine si scoate la plimbare

| HaHaGirl a răspuns:

Ce monoton, asta nu e rutina e lipsa de activitate ..gaseste ceva ce-ti place,desen,sport,sala,dans,karaoke ceva ce te incanta cantat la pian, pictat orice, iesit afara numai iesi naibi din starea asta invatat-scoala-somn-mancat si de la capat, inscriete la un curs de ceva, ce-ti place sa faci cel mai mult? axeaza-te pe activitatea aia