| biancamaria1998 a întrebat:

Stăteam mai devreme in pat, pe telefon și m-am ridicat sa ma duc pana in camera alăturată și țin sa menționez ca mi s-a făcut putin rău in sensul ca m-a luat amețeala și am crezut ca o sa pic din picioare. Problema este ca eu am anemie și sunt foarte slaba, nu prea mananc deloc dar fumez multe țigări și beau sucuri și energizante. De un timp m-a neliniștit faptul ca as putea sa mor de la toate lucrurile astea, ca as putea face infarct de la atatea energizante și probabil și asta e motivul pentru care îmi este rău și am amețeli și pentru ca nici nu mananc. Am nevoie de sfaturi. Ce ar trebui sa fac sa ma simt mai bine, sa nu mai stau cu gândul la lucrurile acestea negative? Poate sa fie și din cauza ca stau toată ziua in casa, pe telefon (non stop) și ca nu ies din casa? Țin sa menționez ca am 17 ani

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cred ca ti-ai dat raspunsul singura.

Iti dai seama ca toate acele lucruri iti fac rau, deci aia este. Scapa de ele, desi stii si tu ca asta este calea.
Ai vazut si tu persoane care se simt bine, persoane vesele, in forma, care fac sport si rad mereu? De ce sa nu fii si tu o asemenea persoana? Odata ce stabilesti acest plan si esti o persoana sanatoasa, dupa poti sa faci ABSOLUT tot ce vrei tu sa faci in viata.

De ce bei energizant? Nu ai energie? Cum sa nu ai, ai totul in tine. Hai ca aia cu fumatul este mai greu de lasat, dar daca vrei poti sa te lasi oricand. Doar persoanele puternice reusescwinking

Si la telefon, si aia oarecum se intelege. Dar daca ti-ai face prieteni cu care sa vorbesti si sa iesi, totul ar trebui sa fie mai ok, o sa iti mai ia gandul de la aceste lucruri.

Incearca sa faci miscare si sa mananci sanatos. Desi toate acestea sunt sfaturi, noi nu avem cum sa te ajutam mai mult, in tine trebuie sa se declanseze schimbarea si numai tu poti sa faci asta! Numai bine! ^_^

| biancamaria1998 explică (pentru DoarBogdan):

Îți mulțumesc mult, chiar aveam nevoie de un sfat bun ca al tau! Multă sănătate ❤️

| DoarBogdan a răspuns (pentru biancamaria1998):

Sper sa si pui in practica big grin

| Andreeush a răspuns:

Dacă știi că ai probleme de sănătate de ce continui să bei energizante, să fumezi și pe deasupra nu mananci?
Răul ți-l faci cu mâna ta dacă continui așa.