| Lora1 a întrebat:

Statusuri depre prietenie? big grin Originale daca se poate big grin big grin Funda cele mai frumoase big grin!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt originale, dar :

Ea a fost cu mine în toate clipele grele. A suportat toate idioţeniile mele. Chiar dacă o tratez ca pe o oarecare, o iubesc mai mult decât vi se pare!

Nu sunt singura in ploaie si vant! Am cei mai buni prieteni de pe pamant!

Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit! Conteaza ca suntem de nedespartit.

Putem spune ca ne stim din totdeauna. In momente grele ne-am intins una alteia mana.

Si poti sa-mi iei ce vrei, cand am langa mine toti prietenii mei!

Peste toate trecem cu capul sus. Ne avum una pe alta si asta e mai presus.

Un prieten este greu de gasit si mai greu de parasit, imposibil de uitat!

Stiti voi sentimentul de prietenie. O siguranta, un refugiu pe vesnicie

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Ne-am invatat una pe cealalta ca viata merge inainte, cu bune, cu rele, asa e sa fie, dam de greu stim sa trecem peste.

Prietenii adevarati nu vor nimic de la tine, in afara faptului ca vor sa fie langa tine, sa se simta bine in prezenta ta.

Adevaratii prieteni sunt cei pe care ii chemi in momentele frumoase ale vietii, iar in cele grele, vin nechemati!

| BideuSeIntoarce a răspuns:

Cauta pe statusuri.ro