| simi1000 a întrebat:

Statusuri frumoase

8 răspunsuri:
| ByaNca26 a răspuns:

___[]~[:*]~ CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[phbbbbt]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]~[:*]~[]___


Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu? i?winking


Intra diriga
Zarva mare
Intr-un giveci se usuca o floare.
Se aseaza la catedra
Deschide catalogul si incepe monologul:
Ca nu-s florile udate, ca sunt geamurile sparte,
Ca perdelele sunt rupte, ca la noi in clasa pute
Ca nu suntem patrioti si ca suntem idioti.
Se plimba printre banci si se uita la desene
Unele sunt chiar obscene
Si se apuca de predat o noua lectie de rahat


A- nceput de ieri sa cada
Cate un elev pe strada
Si mai cad in continuare
De a tezelor teroare.
Ca au profa la romana
O vaca nebuna,
Si la mate un mistret,
O clasa ca un cotet.
La fizica si chimie,
Cate-o sperietoare vie,
Numa trei stiu ca sa puna
Si sa urle pan la luna.
La istorie, ce sa faci,
Profa te scoate din draci,
Ca la teze si lucrari
Da note la? domnitori?
Iara aia de geografie,
Dobitoaca de cand se stie.
La civica un magar,
Vanzator la aprozar,
Vine ca sa ne invete
Ca-n guvern sunt numa zdrente.
La muzica un tembel,
Canta numa pentru el,
La desen o sclerozata,
Vrea doar opere de arta.
La latina au o ciuma,
Mananca doar matraguna,
Se uita la tine-o data
Ai cosmaruri viata toata.






Sa ai curaj sa spui DA
Sa ai curaj sa spui NU
Si-n fiecare clipa grea
Sa fii mereu acelasi TU
Sa sti sa crezi cand
altii TE INSEALA
Sa te ridici cand
altii TE DOBOARA
Sa poti pastra ce altii
vor s-ALUNGE
Sa stii sa razi
CAND SUFLETUL ITI PLANGE
Si cald tu sa ramai chiar
daca afara ninge.

ACEASTA-I ARTA DE A INVINGE!



O fata intra in biserika, un baiat ii pune piedika; popa din altar:
- boule, nu fii magar!


dai cu praf de mers k pierzi serialulaughing


Plin de fite si talent,
Cu aere de Occident,
Si cu un comportament!
Ce te lasa repetent!;-)



Voiam sa stii cat de mult inseamna prietenia ta pentru mine:plangi tu, plang si eu, razi tu, rad si eu.Sari tu de la o fereastra atunci...ma uit in jos si...rad din nou!;-):pbig grinbig grin


Ma uit la luna.te vad pe tine.ma uit la soare.te vad pe tine.ma uit in departare...te vad pe tine.DA' mai da-te dracu' o data din fata mea


imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu cu o treapta deasupra lor.winkingwinking:X:X


Viseaza ca si cum ai trai o vesnicie :X!
Traieste ca si cum ai muri maine :X!


De la beat
Carciuma viu
Merg pe gard
De drum ma tiu
Dau cu cainii-n bolovani
Si cu portofelu-n bani


Ma respecti,te respect.,ma ataci,ma apar, ma urasti, nu te urasc...si Stii de ce? pentru ca ceea ce pe tine te caracterizeaza...pe mine nu ma definestewinkingtongue"batting eyelashes"

Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang


LUNI m-am gandit k MARTI trebuia sa ma duc MIERCURI la scoala cum JOI a trecut VINERI nu mai m-am dus k SAMBATA era zi libera si DUMINICA stateam acasa.



Frumos catelus ai u la avatar.Ce numar de telefon are?


Nu furati! Parlamentarii nu suporta concurenta!


recunoaste...nu rezisti daca nu citesti cu mana pe mouse tonguetonguebig grinbig grin


Sa porti mereu in gand
Sa porti o vesnicie
Acest cuvant frumos
Numit PRIETENIE.


de ce imi citesti statusul?


Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc. pentru ca se raspandeste.


Experienţa este cel mai dur profesor, pentru că intai iţi dă testul şi apoi? ţi spune care era lecţia.




FUNDa? ma cam doare mana

| simi1000 explică:

Statusuri de fericire si iubire laughing asta caut :X

| Polaris a răspuns:

Mihnea, încântat.

| MagazinulcCora a răspuns:

1.Si e normal sa fiu asa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

2.@. Azi?:*.E ca si cum n.a fost niciodata;]. Si DA! straight face.ea inca`l iubesteee love struck."

3. Cand te indreptai in intuneric ea te-a tras catre lumina

4. Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departeee.` :-X

5. Nu are rost `. ma uuit, privesc sh zic `. Daa, a fost.batting eyelashes

6. O să ma vezi peste ani zămbind. Pentru că asta sunt eu, mă bucur de clipă. M-am bucurat că te-am iubit si mă bucur că nu te mai iubesc

6. Dacă am iubit vreo data. Am iubit doar cand am stiut pe cine, Dacă am iubit, am stiut cand trebuie. Păcat, Nu ti-ai dat seama că te-am iubit când a trebuie!

7. Zambeste, si arata-le ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!

8. Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

9. Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

10. Ochii mei de nu mai vor să te privească. E vina ta că i`ai făcut să te urască!

11. Mi-e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi-e dor sa numar secundele un pic cate un pic

12. Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate... am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine...

13. Subsemnata, eu adica, declar ca din accidentul de ciocnire pe care l-am avut cand te-am cunoscut m-am ales cu inima franta, m-am indragostit total si iremediabil de tine. Te iubesc.

14. Parcă toamna mi-a mai furat ceva. Zâmbetul de a te avea. şi de a avea tot ce aveam cândva.

15. Am învăţat, că dacă cineva nu te iubeşte cum ai vrea tu.nu înseamnă că nu te iubeste din tot sufletul.

16.Că l-ai iubit, da, adevărat, e păcat? ok, i-ai demonstrat că ți la el, și ce-a pierdut când a plecat...

17. Da, zâmbești, iubești. Viața o trăiești la maxim că doar în viața asta o singură dată ești.

18. Nu, nu, nu e prea târziu pentru povestea noastra. Când ştii că undeva cineva te aşteaptă. puppy dog eyes

19. Opreste-te o clipă si caută in tine. Inauntru e un copil ce intreabă de mine.sad

20. Și credeam că o să treacă repede iubirea ce ți-o port. dar realizez că încă mi-e dor de băiatul meu cel vagabond... day dreaming

21. Știi mă? Știi? Că lângă tine ar fi, chiar dacă nori în viața ta ar veni. :]

22. Da, e cu ea. și? Nu mă mai doare. e mai bine așa... sper să le fie bine în continuare

23. E greu mă. Totul in jurul meu imi trezeste amintiri.,=.

24. E micuta dar ii dulce iar cand te uiti la ea gandu' iti fugee` day dreaming

25. Si n' am de gand, sa te mai las curand Si totusi ma crezi pe cuvant chiar daca o iei razand love struck.

26. E, lumea care iti vorbeste frumos Si-n fata si-n spate, da' vorbele-s pe dos E, cate-o emisiune cu promisiuni, Aceiasi vrajeala e de luni pana luni Azi, e Romania e tot aia de ieri Degeaba au murit si studenti si mineri...

27. Caracteru’ omenesc te lasa des fara cuvinte…

28. De ce tot ce e frumos trece mult prea repede De ce nu pot avea pe fata numai zambete De ce viata nu e asa limpede Atatea cuvinte, atatea sperante aruncate in zadar De ce viata e ca o balanta, dulce sh amar

29. Din fericire, lucrurile frumoase sunt intrerupte.=) Reluate apoi, ca să te poti bucura de ele.Din nou. si din nou. love strucklove struck

30. Creativitatea nu sta in pensulă sau in stilou. Creativitatea stă in tot ce e trait de-alungul vieti de cineva. Experiente care se adună si rezultă la asta.

M-am străduit. O fundă?

| Cristianne a răspuns:

Gândește-te băăăăăăă!

| Loredana_Ardelean_1996 a răspuns:

Ma urasti? nu ma jignestitongue imi arati cat de proasta estitonguetongue

| Yo_Andrei_1998 a răspuns:

Intra drirgu-n clasa Pune mina pe o creta si sterge cu o laveta cind da cu mina-tabla se uda toata de graba si incepe sa ne injure si face harabure si-n cepe sa ne bata cam dat cu mina-n masa

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

...

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

Întrebări similare