| cristianorudi7 a întrebat:

Stie cineva care este echivalentul in engleza al cartii "Chicago sub teroare" de kenneth allsop? Presupun ca exista varianta in engleza a cartii, adica cea originala, dar numai ca la noi a fost trauda altcumva, problema este ca eu nu o gasesc. Mersi de ajutor

2 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

The Bootleggers: The Story of Chicago's Prohibition Era by Kenneth Allsop

| DaNeo a răspuns:

Acesta-i titlul The Bootleggers
daca nu ma crezi cauta ceva informatii despre ea am gasit eu ceva site : http://86.122.14.142/opac/bibliographic_view/21648; jsessionid=0ED88774108E6D086DD2311CF212F78B

funda?:)