| Shiori19 a întrebat:

Stie cineva cateva citate pentru poze, in engleza sau romana?
Dar as vrea sa fie mai noi big grin
Funda :*

2 răspunsuri:
| 德尼莎 a răspuns:

Nu stiu daca e prea mult dar uite ^^

Un prieten vede tristetea din ochii tai in timp ce restul se lasa pacaliti de zambetul tau!
Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!
Tuu...chiar crezi ca ma compar cu ea!? Uita`te la mine beib` si apoi la ea..., ma faci sa rad, cum pana mea sa fiu ca ea. eu dulce ea amara, eu cumine ea vulgara.
Si ma gândesc la ce nu e permis. La ce e interzis. La ce eu numesc : vis!♥
"Dar eu sunt doar un capitol din viaţa ta, vor mai urma altele. Păstrează amintirile noastre minunate, dar nu-ţi fie teamă să-ţi faci altele."
Stii...nimic nu poate sa te inlocuiasca, avem vise impreuna care trebuie sa se implineasca:X:*"
"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."
Hei! Te roade invidia? Sa te roada!♥.

Alege sa iubesti. Apoi iubeste ce-ai ales.♥.
Şi când crezi că nimic nu-şi mai are rostul, apare cineva şi face pe prostul!
Vreau o viata noua! Si de restul’ caramele!
Incepe sa mi se faca dor, de cum eram când eram copil atunci credeam ca pot sa zbor.
Copilăria. Singurul paradis pierdut!
Urasc oamenii falsi, care nu vad dincolo de aparente, oamenii plictisitori cu care nu ai ce sa vorbesti, sa glumesti..., oamenii lingusitori, care iti sunt prieteni doar cand au nevoie de ceva. E chiar atat de greu sa fim diferiti?
Toate greselile pe care le comit au o explicatie: "Traiesc pentru prima data".
Nimic nu e pentru totdeauna. Cafeaua se răcește, fumul se risipește, timpul trece și oamenii se schimbă.♥
Oamenii nu uită niciodată lucruri ce încă îi mai fac fericiţi.
Daca nu faci lucruri prostesti cand esti tanar, nu o sa ai de ce rade cand vei imbatrani.
Uneori e chiar şi mama mea :X Mă alintă mă răsfaţă cât se poate :* şi`mi dă şi pumni să mă trezesc la REALITATE!
Înşelându-i pe alţii, te înşeli pe tine!
Oamenii nu pot schimba adevărul, dar adevărul îi poate schimba pe oameni. happy
Sunt momente în viaţă, în care oricum ţi-ar sta corpul, sufletul e în genunchi! big grin
Ştii ce-i frumos la fotografii?! Că rămân aceleaşi chiar şi atunci când oamenii se schimbă!:^^
Ca o piesă de teatru, așa este viața: nu contează cât de mult a ținut, ci cât de frumos s-a desfășurat.
Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele... big grin
Traim unele dezamagiri, ca mai apoi sa avem niste bucurii mult mai mari!
Ce facem pentru noi moare cu noi... Ceea ce facem pentru altii, pentru lume, ramane nemuritor...
Principalul lucru în viaţă — e FAMILIA! Cariera — nu te asteapta acasa, banii — nu-ti sterg lacrimile iar faima — nu te îmbrăţişeaza noaptea!
Vremea trece, anii se duc si iti dai seama cite persoane ai cunoscut si cite au mai ramas langa tine.
Trebuie să înveți să mergi prin ploaie, nu tot timpul va fi soare în viața ta!
Uită-te bine la lucrurile mici din viaţa ta, pentru că într-o zi vei înţelege că de fapt erau mari...
Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar. nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar!
Uneori trebuie sa te indepartezi, pentru a vedea cine te urmeaza.
Uneori anumite alegeri din viata te fac sa regreti ca ai dat cu piciorul altor sanse oferite pe parcurs!
Mi-am dat seama că viaţa este ca un bal mascat: după ce toată lumea şi-a scos masca, distracţia s-a încheiat.
Oamenii au fost creaţi ca să fie iubiţi. Lucrurile au fost create ca să fie folosite. Dar de cele mai multe ori se întâmplă ca lucrurile să fie iubite şi oamenii să fie folosiţi.
Motivul pentru care oamenii păstrează amintirile, este pentru că ele sunt singurele care rămân la fel atunci când toată lumea se schimbă. big grin
Totul se termina cu bine intr-un sfarsit. Daca nu e bine, atunci nu e sfarsitul.
Invata sa apreciezi ceea ce ai, inainte ca timpul sa te forteze sa apreciezi ceea ce ai avut!
Zambetul este ca si gravitatea. Actioneaza de la distanta si apropie oamenii.
Cad lacrimi din ochii raniti de-atata frumusete.
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
Cu lacrimile frante.Cu sufletul pierdut.Privirea.n pamant.Un singur cuvant.Nu.mi spune nimic, este mai bine asa.As vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in tine.Nu mai cred in noi
Prietenul adevarat, este acela ce-i întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna,
Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde. Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!
Ce Sa Fac, Asta Imi E Firea..Sa Nu Crezi k In Viata Te Inseala Doar Privirea.Tu Plangi "Mie Imi Vine Sa Rad"..Si Totusi Te Simt Cum Ma Inujri In Gand.
Daca m-ai lasa sa fiu asa cum sunt, certurile ar disparea fara nici un cuvant
Toti sunt in stare sa cucereasca o fata, putini sunt in stare sa o pastreze langa ei
Tu ai fost mereu acolo pentru mine. Fara sa vreau am inceput sa tin la tine.
Si-mi aduc amintee. Cum imi zambea Shii ma priveaa. Si-mi spunea Nu te Lua dupa Lumeaa asta reaa"
Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc Si nu faptele sale
*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie.
Iata povestea noastra s-a dus spre nicaieri. Expresia "Te iubesc" aducea un plus de bine ieri.
O minteai.Ii spunea-i vorbe dulci.Ea te ierta.Dar paharul se umplea.
Nici nu ma mai vrei.Nici nu ma lasi sa plec. Sper ca te-am ajutat daca mai vrei sa imi spui happy Funda?