| RuskiAlex a întrebat:

Stie cineva ce se intampla cu mine? Adica stau toata ziua pe telefon, cand merg afara cu prieteni ma feresc de fostii colegi de clasa, gen nu imi place sa fiu fazut de ei dar eu sa ii vad din "umbra". Fosti colegi de clasa aproape toti stau intr-un grup si daca vreau sa ma Integrez si eu in grupul lor mie rusine.Si daca as vrea sa merg vreau neaparat sa fie un prieten cu mine, dar el nu vrea sa vina ca cica nu vrea sa vina in cartierul meu, ma simt ca si cum daca ma integrez in grup o sa fiu marginalizat

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu ai destula incredere in tine si de asta te gandesti ca o sa fii marginalizat. Daca ai persoane in grup cu care te-ai inteles bine te poti duce, daca sunt persoane noi le poti cunoaste, iar daca sunt persoane ce nu le agreezi nu ai motiv sa te duci. Cred ca multa lume are acel sentiment cand nu vrea sa socializeze cu anumite persoane, sau chiar deloc, nici sa salute pe cineva etc. Ai spus ca mergi afara cu prietenii, deci trebuie sa te simti bine cu ei. Cumva te marginalizezi singur, in mintea ta iti faci pareri despre ce ar gandi altii despre tine. Daca vrei cu adevarat sa faci un lucru, il faci fara sa stai prea mult pe ganduri. Ce o sa se intample!? Ai teama de respingere sau de esec dar trebuie sa inveti sa ti-o infranezi. Mintea ta e singura care iti pune piedici. happy

| RuskiAlex explică (pentru IsabelaIssa):

Multumesc acum parca am mai multa incredere in mine big grin

| IsabelaIssa a răspuns (pentru RuskiAlex):

Ma bucur! Asa sa ramana!winking