| dulcykaLy a întrebat:

Stie cineva ceva despre eficacitatea lui ACAI CLEANSE? l-a folosit cineva, da rezultate? Astept raspunsuri cat mai multe.

Răspuns Câştigător
| ionutb_9642 a răspuns:

De fapt sunt foarte multe inselatorii pe internet. Proprietatile la Acai sunt total exagerate, intr-adevar sunt un pic mai bune decat fructele de padure dar au aproape la fel aceleasi proprietati ca si coacazele. Trebuie sa fi atenta de unde le cumperi, de obicei site-urile care iti ofera gratuit o doza de acai, daca te inscrii la ei, sunt de fapt scam-uri. Ei iti iau datele de pe card si iti taxeaza in fiecare luna cardul iar ca sa anulezi, trebuie sa ii suni ( de obicei te pun on hold peentru perioade lungi de timp).
Oricum citeam o oferta in care se promitea a pierde 20kg in 2 saptamani! Hai sa fim seriosi, nici liposuctia nu functioneaza atat de bine.
Intradevar, acai au unele proprietati dar aceleasi proprietati le poti gasi si in alte fructe sau alimente, de exemplu
- antioxidanti, rodiile
-taierea poftei de mancare, merele
- Omega 3, pestele

Oricum, aici este un articol de la CNN, http://articles.cnn.com/......oss-claims