| Ald527893 a întrebat:

Stie cineva cum pot pune o poza de fundal la telefon dar sa nu fie mare.Adica vreau sa fie in marimea ei normala. Daca pun orice poza se mareste.
Stie cineva cum o pot face sa fie in marimea ei normala pe ecran?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mareste sau o cropeaza/decupeaza? Daca imaginea este mai lata decat formatul ecranului normal ca o va cropa, va selecta o portiune din imagine ceea ce pare ca o mareste. Daca telefonul nu permite sa pui borduri negre ca sa pastrezi aspectul original poti descarca un program ca snapseed si sa o alungesti fara sa o deformezi.
Daca imaginea este de rezolitie mica iar din nou telefonul nu suporta sa pastrezi formatul original completand restul ecranului cu culoarea negru fie o alungesti si latesti cu acelasi program, fie cauti un program de desenat astfel incat sa adaugi tu niste borduri negre de jur imprejur.

| suntincopacudeafara a răspuns:

Pune poza pe un fundal negru ca sa fie mai mica decat ecranul dupa aia cand o pui la tel se vede toata poza