| raluftw a întrebat:

Stie cineva cum se face descrierea personajelor cu ajutorul antitezei? daca stie cineva un seit sau cv mi-ar fi de mare ajutor mersi

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Pai, antiteza e atunci cand 2 personaje sunt opuse, unul bun altu rau, unu e darnizc altu e zgarcit unu cinstit altu mincinos.Iei trasaturle fiecaruia personaj si le cauti opusu in celalat, le scoti in evidenta trasaturile cu ajutorul opusurilor, si pui totul intr-un text.

1 răspuns: