| Alex2o17 a întrebat:

Stie cineva cum se poate scapa de un copyright strike de pe canalul de Youtube?
FUNDA.

Răspuns Câştigător
| DannyDSB a răspuns:

Poti scapa de copyright doar daca reusesti sa dovedesti ca acel continut este facut de tine si este original sau daca dovedesti ca ai drepturi legale de a il folosi. Eu am reusit sa dovedesc de cateva ori ca continutul meu este original, dar in unele cazuri nu am putut face nimic.

| Alex2o17 explică (pentru DannyDSB):

Dar am auzit ca dupa vreo 60 zile dispare, sau ramane permanent?

| DannyDSB a răspuns (pentru Alex2o17):

Nu dispare, copyright-ul e permanent.