| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca se poate schimba poza de la carnetul de note de gimnaziu (clasele 5-8)? Sunt in a 6-a, dar un tampit din clasa (n-a recunoscut nimeni) mi-a umblat prin troler cand nu eram prin preajma si mi-a mazgalit cu pixul poza. Sunt extrem de suparata. Dirigintele a devenit tata acum 2 zile si sta in concediu 3 saptamani, perfect. Iar badigarzilor nu le pasa de carnetul meu (n-au vrut sa se uite pe camere; la ce le mai avem, nu stiu). Daca as schimba poza de la carnet, ar mai trebui stampilata odata? Si pot s-o schimb? Si unde, la secretariat? Oare merita sa-i spun directorului despre asta? (oricum nimanui nu-i pasa de carnetul meu...)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In lipsa dirigintelui, raportezi directorului scolii.
Mergi la director cu carentul si-l arati, explicand ce s-a intamplat Nu schimbi tu poza, nu faci nimic ilegal., asta fiind ecizia directorului.