| Alex2o17 a întrebat:

Stie cineva de ce imi scade castigul de pe Youtube deja obtinut din reclame? aveam 0.8 dolari acum 0.5, si mi s-a mai intamplat odata, iar copywrite strike nu am

1 răspuns:
| 393Dan a răspuns:

Cateva saptamani in urma o gramada de sponsori, companii mari si-au scos publicitatile de pe Youtube in urma unui scandal legat de faptul ca Youtube pune publicitati pe orice, chiar si pe videourile cu acte teroriste, si recrutari teroriste. Mai pe scurt, Youtube iti platea did publicitatile care le posta pe videourile tale, insa acum cu mai putini sponsori iti da mai putini bani.