| nyoentox2002 a întrebat:

Stiti ce ma enerveaza pe mine cel mai mult la lume?
Cand le spun ca am 18 ani(fac 19) nu mă cred, spun ca arat de 15-16 ani dar cand ma dau la fete de 15 ani nu mai par de 15-16 ani, mă critică, spun:Tu ai 18 ani, cum să te dai la fete de 15, n-ai minte si chestii din astea.
Sa mor eu, lumea asta e cam incuiata la minte, 3 ani diferenta vi se pare asa mare?
Cand aveam 15 ani asa ii faceam si eu disperati pe aia mari care se dau la fete mai mici! Dar de fapt nu e asa! Altii sunt care au fete mai mici decat iei cu 5-6-7+ani ce sa mai zic si care 3 ani diferenta e asa mult! Cand aveam 15-16 ani nu ma uitam la fete cu 3 ani mai mici dar eu avand 18 ma uit si la unele fete de 14, ca sunt care is dezvoltate intr-un hal.
Am ghinion ca is mare la varsta si nedezvoltat. Daca vreti sa ma vedeti pe insta:nyoentox2002

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Asta e ironia sortii tale, n-ai ce face... laughing dar nu baga in seama toate criticile, cele care te critica nu vor nimic de la tine de aceea te critica! Fi tu insuti si incearca sa nu dai 2 bani pe parerea altora. Nu se poate trai dupa gura lumii! Daca vei invata asta vei trai in liniste toata viata! Bafta!

| LPCTSTR a răspuns:

Copii sunteti toti si tot minte de copii aveti.
Problema ta este ca nu esti apt in a observa dincolo de sfera ta de constienta, si nu este prima oara cand vreau sa-ti spun asta. Pur si simplu, singurele tale probleme par a se naste din subicetivismul propriei fiinte, iar tu, venind cu rationamentul asta, nu prea pari sa faci vreo diferenta intre data asta si datile trecute cand am mai discutat. Pe scurt, nu vorbi pana nu ai abstractizat.
Tu cu 18 si ea cu 15 este dezgustator, in fond, orice relatie care incepe de la sub 18 ani este dezgustatoare, deci cauta fete de teapa ta si lasa plaodele neinitiate.
Nu, nu vreau sa te vad acolo, n-am ce cauta pe platforma aia inutila.

| nyoentox2002 explică (pentru LPCTSTR):

Sa stii si tu o chestie :E si normal ca fetele sa fie mai mici decat baietii, fetele sunt mai mature decat baietii de aceeasi varstă cat si fizic cat si mental, Fetele de 18 ani nu se uita la baieti de 18, se uita la de astea mai mari de 20 si ceva de ani. Mie imi plac fetele mai mici decat mine, mi se par mai dragute, nu pot simti nimic pentru fetele de varsta mea, tot de o fata mai mica ma îndrăgostesc, e si normal ca in adolescentă sa ai relatii, eu caut o fata mai mica decat mine cu cel putin 2 ani!
Sa iti dau un exemplu
O fata de 14 ani se uita la astea de la 16 ani in sus, alea de 15 se uita la alea de 17-18 ani, alea de 16 se uit la aia de 18-19 ani, alea de 18 ani se uita la baieti de 20+ iar alea de fetele de 20+se uita la aia de 30
Cam asa e!
Apropo cine esti?
Daca o fi sa astept sa imi fac o relatie cu o fata de 18 o sa imi ia 2-3-4-5 ani gen cand o sa am 20 si ceva de ani!

| LPCTSTR a răspuns (pentru nyoentox2002):

Nonsens.
Vrei sa suprascrii un adevar general: relatiile (cu parteneri) sub 18 ani sunt dezgustatoare, iutile si daunatoare.
Cine sunt?! Ce intrebare este asta?

| nyoentox2002 explică (pentru LPCTSTR):

Ai zis ceva de big grinata asta si datile trecute

| nyoentox2002 explică (pentru nyoentox2002):

Data*

| LPCTSTR a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ehei, mare curiozitate sa stii cine sunt, dar nu si de ce iti zic asta.

| Apokales a răspuns:

Cred ca problema ar fi ca tu ai 18 si esti major, iar ele nu. D-asta poate da urat in ochii altora. O faza pe care am mai gasit-o si eu cu varsta este cand cineva ma intreba cat ii dau. Imi este greu sa raspund pentru ca nu vreau sa jignesc omul, dar nici sa para ca am raspuns la plesneala. Insa am gasit solutia, cand ma intreaba cat ii dau am sa ii raspund cu 10-20 ani mai mult fata decat arata, astfel il fac sa para batran. Iar cand imi spune ca are doar 20, sa zicem, ii voi spune ca anii de alcool si-a cam pus amprenta. Asa o sa fac ca intrebare cat imi dai sa nu-i mai avantajeze pe cei ce arata tineri happy si sa nu mai acorde multa importanta varstei.