| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva daca pot face doua facultati diferite care au aceeasi specializare in acelasi timp (una la buget, una la cu taxa, dar ambele sunt facultati de stat)? Nu ma pot decide acum ca am intrat la amandoua la care sa renunt.

Răspuns Câştigător
| Bluestar15 a răspuns:

Da, poti face mai multe facultati in acelasi timp, dar daca sunt pe aceeasi specializare de ce nu renunti la una din ele? Poti vorbi cu studentii mai mari, intreaba-i cum e la fiecare din cele doua facultati si in functie de asta decizi tu la care ramai (sau eventual poti sta un semestru la amandoua si apoi faci alegerea). Toate cele bune! happy

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Teoretic poți, practic se pot suprapune cursurile sau efectiv să nu faci față fiind foarte încărcat programul + proiecte, practică etc. eu zic că n-are rost să te chinui cu 2 deodată

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu le poți face în acelaș timp, că nu ai timp pentru asta.
Dacă au aceeași specializare, chiar nu are rost.
Dacă una e fără taxă, e chiar greu să o alegi pe ea?