| wazza a întrebat:

Stiti legea care spune ca profesorii nu au voie sa ceara bani copiilor? Pentru fondul scolii, clasei, de exemplu. Vreau sa stiu daca asta se aplica si in cazul banilor de gardieni(gardienii liceului). Au voie sa ceara bani pentru asa ceva? De unde sunt platiti gardienii?

5 răspunsuri:
| MadalinNou a răspuns:

Prietene gardieni scolii sunt platiti din fondurile scolii nu din fonduriile tale/clasei tale daca vrei tu si colegii tai sa aveti fondu clasei strangeti-va si puneti toti 2/3 lei ai sa vezi ca se strange destul de mult si in plus nu prea ai ce cumpara decat:buretii, creta(eventual marker), colii si chestii din astea. nu da bani tai sau colegiilor gardienilor. FUNDA?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MadalinNou):

Nu in toate scolile asa. Sunt scoli in care platesc parintii gardianul, dar gardianul este angajat cu semnatura parintilor, deci se angajeaza sa plateasca.

| MadalinNou a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti bow

| anonim_4396 a răspuns (pentru MadalinNou):

Penibil. laughing

| wazza explică (pentru MadalinNou):

Nu ca nu mi ai raspuns la o intrebare. eu am intrebat daca este legal ca scoala sa iti ceara bani pentru gardian